Zalety i wady nadwozia typu Coupe

mercedes

Samochody o nadwoziu coupe to pojazdy dwudrzwiowe oparte o modele sedan lub hatchback. Z reguły są postrzegane jako szybkie, typowo sportowe samochody osobowe. Tak naprawdę dobrze rozpatrzyć za i przeciw zanim podejmiesz decyzję, by nie pokutować potem zakupem dokonanym pod wpływem chwili. Owszem atrakcyjny wygląd, więcej miejsca z przodu, lepsze prowadzenie, mniejsze gabaryty przemawiają za zakupem coupe. Ale czy nie potrzebujesz czegoś więcej? Co z bagażem i rodziną?

Luksus, czy ekonomia ?

Warto wziąć pod uwagę fakt, ze najtańsze kompaktowe coupe oprócz uroku dwóch drzwi (co z reguły zrozumiesz, że jest wadą dopiero po zakupie) nie będzie oferowało super wyposażenia, może okazać się na dłuższą metę niebyt wygodne. Owszem, zapewne będzie ekonomiczne z powodu prawdopodobnie (w najtańszej wersji) słabego silnika. Na drugim biegunie stoją coupe jakie znamy z testów programów motoryzacyjnych, czyli szybkie, często luksusowe coupe, lecz zapewne poza zasięgiem Twojego portfela. Owszem samochody używane kupisz taniej, ale i tak te luksusowe coupe będą droższe niż wydałbyś na średniej klasy auto z dobrym silnikiem i przyzwoitym komfortem jazdy.

bmw

Oszczędność paliwa

Tutaj zdecydowanie będzie ekonomicznie. Ogólnie należy przyjąć, że coupe w porównaniu z sedanem, czy hatchbackiem będzie mniej paliwożerne. Głównie z powodu niższej wagi i mniejszym współczynniku oporu powietrza.

Ilość miejsca dla pasażerów

Zdecydowanie w przypadku sporej grupy znajomych, czy rodzinie coupe nie zapewni komfortu podróży. Z reguły tylne siedzenia będą wygodne jedynie dla dzieci, o tym, że zabierzesz w podróż na tylnej kanapie dwie dorosłe osoby i będą one czuły się komfortowo możesz zapomnieć.

Bagażnik

Wyjazd po większe zakupy spożywcze jeszcze będzie możliwy, ale przewiezienie czegoś większego będzie już wyzwaniem. Na urlop zapewne pojedziesz z uśmiechem, ale o tym, że weźmiesz wszystko czego będziesz potrzebował raczej nie myśl. Aby mieć wyobrażenie o jakiej wielkości bagażniku mowa zobacz ogłoszenia motoryzacyjne, porównaj kilka modeli coupe i zobacz jakiej wielkości bagażnikiem dysponują.

5/5 - (1 vote)